Aktuality arrow Historie klubu arrow Historie klubu

Gala říjen 08

Gala 07

Historie klubu

BOXING CLUB – STAR – PLZEŇ (dále jen BCS) je dobrovolným sdružením občanů, provozující tělovýchovu a sport. Zabývá se tréninkem úpolových sportů, zejména sebeobrany, boxu, fullcontactu, kickboxu a kondičního boxu.

Klub byl založen v roce 1922. Za dobu své existence prošel několika změnami názvu. Po roce 1948 to byl Sokol Plzeň I, v roce 1952 Spartak Plzeň, v šedesátých letech Škoda Plzeň.

V roce 1966 po dvou těžkých úrazech v ringu byla přerušena liga boxu a box se provozoval pouze na reprezentační úrovni. Box v Plzni částečně zanikl, fungoval jen sporadicky oddíl boxu Sokol Doubravka.

V sedmdesátých letech byl BCS oživen při Sokolu Nová Hospoda (později Sokol Koterov), a v roce 1995 byla činnost oddílu obnovena pod názvem BCS včetně přidělení IČO.

Za dobu existence oddílu se zde vystřídaly stovky borců, v předválečné éře mezi jinými mistři Čech Bartovský, Kašpar, mistr Slovenska a Čech Pytlík, přemožitel F.Nekolného F.Černý a reprezentant ČSR Hejtmánek. Dále Paták, mistr Moravy a profesionál Sýkora. Po válce ve čtyřicátých letech mistři Čech Pop, Walter, Ptáček, Píša, Kubát, Schejbal, Černý a reprezentanti a mistři ČSR Kroščák, R.Straka, F.Vítovec a v sedmdesátých letech Tykva.

Posledním medailistou BCS Je Radek Seman, který na mistrovství republiky v amatérském ringu získal dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Později nastartoval úspěšně profesionální kariéru, kde získal světový titul mezinárodní federace WTBF.

soupiska

Partner Denisy Pauerové
Definice boxu
Úpolový sport dvou soupeřů stejné hmotnostní kategorie, kteří se snaží pomocí úderů pěstmi na pravidly povolenou část hlavy a těla zvítězit buď získáním bodové převahy nebo vítězstvím k.o.